Redken – Diamond Oil Line

Diamond Oil je sada vlasových olejov od Redken. Vyzerajú veľmi luxusne, a to kvôli masívnym a ťažkým skleneným fľaštičkám. Balenia majú neštandardný, trochu zaguľatený tvar. Nepravidelný povrch má pripomínať diamant, zmieňovaný v názve. Oleje Diamond Redken majú charakteristický vzhľad, napriek tomu, že majú rozdielne farby (zlatá, čierna a ružová). Pohodlne sa držia v ruke, ale zároveň sa vám z nej nevyšmykávajú.

Aplikácia je jednoduchá vďaka praktickej pipete alebo pumpičke (v prípade ružového Redken Diamond Oil).

redken-diamond-oil-seriaDIAMOND OIL SHATTERPROOF SHINE

Pre koho?
Vlasový olej pre priemerne poškodené vlasy, ktorých stav sa zhoršuje.

Redken Diamond Oil v základnej verzii je určený pre základnú starostlivosť o poškodené vlasy. Olej regeneruje a zlepšuje procesy obnovy po preniknutí do štruktúry vlasov. Diamond Oil Shatterproof Shine vyživuje, obnovuje a posilňuje vlasy. Uzatvára ich štruktúru, čím im dodáva zdravý lesk, zabraňuje ich krepovateniu a chráni ich pred poškodením, napr. počas stylingu. Uzavretie nadmerne nadvihnutých vlasových kutikúl pomocou Redken Diamond Oil je možné vďaka trom prírodným olejom:

  •  slnečnicový olej (Helianthus Annuus Seed Oil),
  •  koriandrový olej (Coriandrum Sativum Seed Oil),
  •  marhuľový olej (Prunus Armeniaca Kernel Oil).

DIAMOND OIL SHATTERPROOF SHINE INTENSE

Pre koho?
Vlasový olej pre matné, drsné a veľmi poškodené vlasy.

Verzia s intenzívnejším účinkom na vlasy je Redken Diamond Oil Intense. Je to produkt, ktorý má aj vyživujúce a regenerujúce vlastnosti. Dokonalo preniká aj do tých nahlbších častí štruktúry vlasov, aby posilnil brnenie kutikúl vlasov a zlepšil stav aj tých najpoškodenejších vlasov. Diamond Oil Shatterproof Shine Intense pomáha vlasom získať trojrozmerný jas, chráni ich pred poškodením, krepovatením a obnovuje ich zdravie. Tieto vlastnosti Redken Shatterproof Shine Intense zaistili obohatením jeho zloženia o veľké množstvo olejov:

  •  slnečnicový olej (Helianthus Annuus Seed Oil),
  •  olivový olej(Olea Europaea Oil),
  •  jojobový olej (Simmondsia Chinensis Oil),
  •  kokosový olej (Cocos Nucifera Oil),
  •  ľaničníkový olej (Camelina Sativa Seed Oil),
  •  koriandrový olej (Coriandrum Sativum Seed Oil),
  •  marhuľový olej (Prunus Armeniaca Kernel Oil).

DIAMOND OIL STYLE ENHANCING OIL

Pre koho?
Vlasový olej pre všetky typy vlasov, pred ich vysušením.

Ružový olej v rade Diamond Oil je v skutočnosti ochranné sérum na vlasy, ktoré má náhodou olejovú konzistenciu. Redken Glow Dry Style Enhancing Oil sa používa pred tepelným stylingom. Robí vlasy hladkými, dodáva im lesk a uľahčuje ich úpravu. Priateľské silikóny a alkoholy zjemňujú pramene a dodávajú im lesk. Diamond Oil Glow Dry Style Enhancing Oil urýchľuje čas schnutia. Ľahká úprava vlasov nie je zásluhou prírodných olejov ako v ostatných produktoch z rady Diamond Oil Line. Prípravok neobsahuje žiaden olej!

POROVNANIE – DIAMOND OIL

Rozdiely medzi rôznymi olejmi v rade Redken Diamond Oil závisia od olejov, ktoré porovnávame. Najmenej rozdielov je medzi Shatterproof Shine a Shatterproof Shine Intense – oba oleje sú určené pre starostlivosť o poškodené vlasy, ale ten druhý obsahuje viac prírodných olejov v zložení a má intenzívnejšie účinky.

Avšak, Diamond Oil Glow Dry má úplne iný účel a zloženie, ktoré je založené na silikónoch a alkohole bez olejov. Napriek tomu, že bol pridaný ku kozmetickej sade Diamond Oil, je jeho formula, konzistencia a vôňa úplne odlišná. Taktiež sa inak používa – nie pre starostlivosť o vlasy, ale ako stylingový prípravok.

Vo všeobecnosti si sú dva hlavné produkty Redken Diamond Oil podobné, čo sa týka konzistencie. Sú to bezfarebné vlasové oleje, ktoré sa dávkujú kvalitnou pipetou. Dávkovač je neštandardný, pretože je vybavený tlačítkom, ktoré uľahčuje aplikáciu vlasového oleja. Vôňa produktu nie je parfumovaná, nie je veľmi pekná a je trochu iná pri každej verzii Diamond Oil.